Z żeliwem lub płynem czyli nowe grzejniki radiacyjne od Atlantic Polska

Grzejniki radiacyjne to wciąż najdroższe rozwiązanie jeśli chodzi o grzejniki elektryczne, przekraczające cenowo koszty zakupu grzejników konwektorów i promienników. Mimo tej wady mają jednak wiele zalet, z których podstawowa to dostarczanie komfortu cieplnego porównywalnego z pochodzącym z centralnego ogrzewania z sieci. Na polskim rynku można zakupić grzejniki radiacyjne, które ogrzewają za pomocą elementu z żeliwa lub też specjalnego płynu.

materiały prasowe

materiały prasowe

Radiacja jest nowoczesną technologią, a grzejniki działające w oparciu o nią, w swojej pracy kontrolują inercję cieplną pomieszczenia, wykorzystując przy tym wszystkie zalety promieniowania cieplnego i naturalnej konwekcji. Emitują łagodne i przyjemnie otaczające ciepło w całym ogrzewanym pomieszczeniu, wykorzystując przy tym całą powierzchnię obudowy. Reagują na zmiany temperatury bardzo szybko i efektywnie dając niesamowity komfort cieplny.

materiały prasowe

materiały prasowe

Kilka grzejników radiacyjnych ma w swojej ofercie marka Atlantic Polska. Model Alcove posiada obudowę ze stali wysokogatunkowej, natomiast element grzewczy z żeliwa, które odznacza się dużą bezwładnością. Oznacza to, że ciepło zmagazynowane wewnątrz elementu grzewczego jest stopniowo oddawane do otoczenia, dzięki czemu grzejnik taki jest odpowiedni dla osób preferujących ciepło otaczające i stałe w wyrazie. Alcove posiada funkcję Equilibre, która umożliwia natychmiastowe przejście z temperatury Komfort do Eko. Drugi z radiatorów marki – Galapagos ogrzewa za pomocą termoprzewodzącego fluidu i grzałki nurkowej wykonanej ze stali inox. Płyn grzewczy Fluide przenosi ciepło w zamkniętym obwodzie, celem przekazania go do obudowy zewnętrznej wykonanej z aluminium, która następnie oddaje je do pomieszczenia. Ciepło przekazywane jest w sposób łagodny i długi, nie wysusza też powietrza. Grzejnik ten posiada system Sweet Control, którego praca opiera się na czujniku światła i ruchu, dzięki czemu urządzenie samo obniży temperaturę w pokoju, gdy czujniki nie wykryją ruchu i kiedy zapadnie noc, gdyż nie ma sensu mocno dogrzewać domu, w którym nikogo nie ma lub, gdy wszyscy śpią. Natomiast, gdy wykryje ruch osób i zwierząt i, gdy nastanie dzień, temperatura zostanie podniesiona.