Radiator Oniris to nowość od uznanej marki Atlantic, producenta grzejników o różnych zastosowaniach, który daje komfort na życzenie, zapewniając dobry klimat w domu. Wynika to z dużej bezwładności wymiennika oraz wysokiego przewodnictwa materiałów, z którego został on wykonany, co gwarantuje stopniowe oddawanie zmagazynowanej w nim energii cieplnej do otaczającego powietrza. Taki typ grzejnika to radiator.
Jest on wykonany ze specjalnych materiałów i wykorzystuje całą powierzchnię swej obudowy, aby reagować bardzo szybko i efektywnie na każdą zmianę temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu. A do tego ma jeszcze walory estetyczne, ponieważ charakteryzuje go nowoczesny design, modny kolor oraz zaawansowana elektronika. Dostępne są modele o trzech różnych mocach – 1000 W do pomieszczeń o powierzchni do 12 m2, o mocy 1500 W do pomieszczeń o powierzchni do 19 m2 oraz o mocy 2000 W do pomieszczeń nie przekraczających 25 m2.

atlantic-polska.pl
Radiator Oniris posiada dwa oddzielne elementy grzewcze, czyli element główny wykonany z aluminium oraz folię grzewczą pokrywającą przednią obudowę urządzenia. Ich duża powierzchnia grzewcza jest stopniowo uwalniana do otoczenia, co zapewnia jednakową temperaturę w każdej jego części, a przy tym wysoką jakość powietrza – nie wysuszonego i bez unoszącego się wszędzie kurzu. W grzejniku zastosowano opatentowany przez Atlantic system ASP czyli system eliminujący zjawisko cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu oraz jego osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Dzięki temu grzejniki z tym systemem mają aprobatę lekarzy, jako przeznaczone dla osób z problemami dróg oddechowych, jak alergicy czy astmatycy.
Moduły, systemy i dodatkowe funkcje
Urządzenie zostało również wyposażone w system Sweet control czyli system inteligentnego sterowania pracą urządzenia, który dzięki sensorom ruchu i światła automatycznie reaguje na wszystkie zmiany otoczenia, dostosowując pracę urządzenia do nieprzewidzianych okoliczności, jak wcześniejszy powrót z pracy czy dłuższa nieobecność użytkowników. W grzejniku nie zabrakło też zaawansowanej elektroniki sterującej pracą wszystkich podzespołów urządzenia. System IE codziennie zbiera i analizuje dane o swej pracy, przez co dopasowuje się do potrzeb i oczekiwań użytkownika oraz jego rytmu życia, przyczyniając się do znacznej redukcji kosztów domowego budżetu – nawet 40% w skali roku. Grzejnik posiada również Frost mode czyli urządzenie pracuje w zakresie gwarantującym utrzymanie temperatury pomieszczenia na poziomie +7–10°C, co jest zalecane w okresach dłuższej nieobecności domowników, jak wakacje czy ferie. Sensor ruchu wykrywa natomiast obecność ludzi w ogrzewanym pomieszczeniu, automatycznie dostosowujący pracę urządzenia w celu zapewnienia optymalnej równowagi pomiędzy komfortem cieplnym a oszczędnością energii. Regulacja pozwala na kalibrację i regulację aktualnych parametrów pracy urządzenia. Grzejnik ma również wskaźnik zużycia energii – wizualny wskaźnik obrazujący ekonomię pracę urządzenia, pomocny w zapewnieniu optymalnej równowagi pomiędzy komfortem cieplnym a oszczędnością energii. Ciekawą funkcją jest opcja „Wietrzenie” czyli sensor detekcji/funkcja otwartego okna w ogrzewanym pomieszczeniu. Wówczas grzejnik automatycznie zatrzymuje pracę urządzenia na czas wietrzenia pomieszczenia, w celu zapewnienia optymalnej oszczędności energii. Grzejnik ma także wbudowany kalendarz oraz zegar czasowy, niezbędny do prawidłowego programowania pracy urządzenia.
Zdalne sterowanie
Urządzeniem można sterować zdalnie dzięki systemowi Pilotage intelligent czyli systemowi inteligentnego sterowania pracą urządzenia, który dzięki funkcji auto adaptacji, reaguje na wszystkie zmiany zachodzące w jego otoczeniu, dostosowując swą pracę do nieprzewidzianych okoliczności. W połączeniu z systemem Cozytouch oraz Cozytouch Pass umożliwia zdalne sterowanie pracą urządzenia przy użyciu aplikacji mobilnej. Dodatkowo można skorzystać z opcji HOMECONTROL Pack czyli systemu zarządzania energią, który jest połączeniem funkcji programowania z funkcją sterowania dopływem prądu do poszczególnych urządzeń poprzez chwilowe ich odłączanie w celu utrzymania optymalnych parametrów pracy całego systemu. Zadaniem systemu jest zapobieganie przekroczeniu maksymalnej mocy zasilania określonej w umowie z zakładem energetycznym dla danego mieszkania lub budynku.